Düğünde atılan kurşun doğmamış bebeği öldürdü: 1 şüpheli tutuklandı

Urfa’da bir düğünde rastgele ateş açan ve bir kadının yaralanmasına neden olan kişi tutuklandı.

DHA’nın haberine göre olay, 6 Mayıs’ta ilçeye bağlı Hamzababa Mahallesi’nde meydana geldi. Mahallede düzenlenen düğünde gelin Saadet Karagöz’ün evine getirilmesi sırasında havaya rastgele ateş açıldı. Bu sırada gelinin ablası Zemzem Özdemir düğün alanında kardeşinin yerde sürüklenen duvağını toplamaya çalışırken, göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Halayların çekildiği sırada, Özdemir kanlar içinde yere yığıldı. Cep telefonuna yansıyan görüntülerde maganda kurşunuyla yaralanan Özdemir için jandarma ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hemen müdahale edilen ve 3 aylık hamile olduğu öğrenilen Özdemir, Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kadın hayati tehlikesi nedeniyle Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Zemzem Özdemir’in bebeği kurtarılamadı. Zemzem Özdemir’in ise yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan soruşturma başlatan jandarma ekipleri Cuma K. ve Fevzi Kara’yı gözaltına aldı. İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan 2 şüpheli, bebeğini kaybeden anne için çok üzgün olduklarını, bir gelenek haline gelen düğünde silahla ateş etmenin pişmanlığını yaşadıklarını söyledi. Fevzi Kara tutuklanırken, Cuma K., ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x