Mansur Yavaş’ın skandalları bitmiyor: Abdülkadir Aydoğan’ın afişlerini toplattı!

Ankara’yı 5 yıldır sosyal medya belediyeciliğiyle yönetmeye çalışan Mansur Yavaş yerel seçimler yaklaşırken gerçek yüzünü gösteriyor. Daha önce Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok’un seçim afişlerini toplatan ve afişlerin önüne kendi afişlerini astıran Mansur Yavaş yine benzer bir skandala imza attı. Bu sefer de AK Parti’nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Aydoğan’ın Yenimahalle’deki reklam afişlerini toplattı.

ABB ekiplerinin Aydoğan’ın  afişlerini kestiği anlar saniye saniye kaydedildi. AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Aydoğan’ın Batıkent Turgut Özal Mahallesi’ndeki pankartlarını Büyükşehir Belediyesi’ne ait zabıta ekiplerince söküldüğü görüldü AK Partili vatandaşlar ise duruma tepki gösterip müdahale etti  Diğer yandan CHP Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ise eli cebinde, ayağında kunduralı pankartlarının da sökülmediği tespit edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek de sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstererek, “Büyükşehir Belediyesi haddini aşıyor… Bak Mansur Yavaş, seni ikaz ediyorum… Zabıtadaki zorbaları durdur… CHP adaylarının afişlerine dokunmuyorsun… Hoşdere de oturuyorum caddelerde CHP adayının afişleri sallanıyor niye dokunmuyorsun? Bu zorbalara talimat ver, bir daha ak partimizin ve MHP’nin  afişlerimize dokunmasınlar…Farklı davranırsan hesabını verirsin” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİNİ SEFERBER ETTİ

Sokaklarda asılı afişleri toplatmak için zabıta ekiplerini sahaya süren Yavaş, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı engellemek için belediyenin imkanlarını kullanıyor.

BU VUKATLARI BİTMİYOR

Yavaş, rakibi Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok’un seçim afişlerini zabıtalara çok defa indirtti. Yavaş, daha önce de Turgut Altınok’un reklam afişlerinin önüne beton döktürüp dev totemler diktirmişti. Yavaş Altınok’un seçim afişlerini indirterek yerel seçim sürecinde Ankara’da adil bir yarış olmadığını ortaya koyuyor.

ANKARA’DA AYRIMCILIĞI KALDIRDIK” DEMİŞTİ

“Ankara’da ayrımcılığı kaldırdık” diyen Mansur Yavaş, rakibi Cumhur İttifakı ABB Başkan Adayı Turgut Altınok’un pankartlarının yer aldığı duvarın önüne seyyar pankartlar koydurarak Altınok afişlerinin önünü kapatmıştı.

Ocak ayında Keçiören’de seçim bürosu açılışında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Tüm çamurlara rağmen Ankara’nın kaldırımlarından ayrımcılığı, kin ve nefreti söktük” açıklamasını yapmıştı.

DÜRÜST VE ADİL BELEDİYECİLİK SÖZLERİ

Ankara’ya dürüst ve adil belediyecilik anlayışını getirdiklerini her fırsatta dile getiren Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesi verdiği bu talimatlarla belediye imkanlarını kullanması akıllarda sorulara neden oluyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x