23 Nisan’da öğrencilerine Atatürk baskılı tişört giydiren öğretmen merkeze çekildi

Van’da bir köy ilkokulunda öğretmenlik yapan öğretmen Ayşegül Avcı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yaptığı paylaşım kullandığı sözlerle sosyal medyada dikkat çekti. Öğretmen Avcı’nın X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yeni atanmışım, köyün tamamı terör örgütü yanlısı. Velilerimin hepsi sosyal medyada Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşıyor. Ben Atatürk baskılı tişörtlerle 23 Nisan’da zeybek oynadım. Bu benim zaferimdir. Kendimle ve çocuklarımla gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadaki tepkiler nedeniyle öğretmen hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Odatv’nin edindiği bilgilere göre öğretmen, merkeze çekildi.

MERKEZE ALINMAK NE DEMEK

Merkeze alınmak, diğer bir deyişle ‘kızağa çekilmek’, ‘pasife alınmak’ anlamına geliyor.

RASİM OZAN KÜTAHYALI HEDEF ALMIŞTI

Rasim Ozan Kütahyalı, X hesabından söz konusu öğretmenin tweetini paylaşarak, “Tatvan’ın Kıyıdüzüköyü’nde öğretmen. Köydeki tüm Kürtleri terörist olarak gören ve küçücük Kürt çocuklarını Atatürk sopasıyla “terbiye” etmekle gurur duyan başörtülü bir öğretmen. Türbanlı bir Nur Serter. İslamcılık ve Atatürkçülük izdivacı bu ülkeye hakim oldu Mevcut Rejim bu” yazmıştı.

Odatv Özel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x